šis tas par...

Jaunu pīpi pirmo reizi pīpējot, vajagot izpīpēt tā, ka tā nenodziestot, tad nekad vēlāk pīpējot nenodzisīšot. Ja pīpe pirmo reizi pīpējot nodziestot, tad tā vēlāk pīpējot vienmēr nodzisīšot tai vietā, kur pirmo reizi nodzisusi.

Pīpes sviedrus vajag likt uz zobiem, tad tie nesāp

Ja pīpi aizdedzina pie sveces liesmas, tad sieva gultā čurā

Kad pīpējot čurkst, drīzumā būs lietains laiks.

Ja sūrs pīpis, tad lietus būs.

Lai govis labi no rokas ietu, zem govju siles vienmēr jātur pīpe ar tabakas maku.
 
“Kāda ir tava pīpe, tāds esi tu pats!”
Reiz dzīvoja rakstnieks. Viņa mīļākā pīpe bija iedvesmas pīpe.
Reiz dzīvoja sapņotājs. Viņa mīļākā pīpe bija sapņu pīpe.
Reiz dzīvoja mežstrādnieks. Viņa mīļākā pīpe bija kadiķogu pīpīte.
Reiz dzīvoja ūdenslīdējs. Viņa mīļākā pīpe bija ūdenspīpe.
Reiz dzīvoja divi, kas bija sastrīdējušies. Viņu mīļākā pīpe bija miera pīpe.
Alberta pīpes domātas visiem…


Tieksme pēc labām lietām ir dabiska: vienlaikus ar intelekta attīstību un karjeras izaugsmi dzimst tieksme pēc arvien labākām lietām un - stila. Tālab arī par pīpmaņiem kļūst ne tikai tie, kas vēlas atteikties no cigaretēm, bet arī tie, kas meklē savu dzīvesstilu un individualitāti. Cigaretes un papirosi, kaut ērtāki, ir aizņemtu un stresa pilnu cilvēku aksesuārs; pīpes pīpotāji mīl mieru, komfortu, draudzību un harmoniju, tāpēc raisa asociācijas ar nosvērtiem, labsirdīgiem un līdzsvarotiem ļaudīm. Vai par tādu nevēlaties kļūt arī jūs?
 
Te gan Alberta pīpes vēlas darīt zināmu, ka pīpes pīpēšana – tas nav īpaši dārgs prieks; drīzāk – itin normāls prieks, ko droši var atļauties tas, kurš sevi ieskaitļo vidējā slāņa indivīdos. Alberta pīpēs ienāk arī pensionāri, kuri, nevēlēdamies atteikties no pīpes, kaut arī nepērk dārgāko, tad tomēr - itin gardu tabaku.
Pīpju skaits Alberta pīpēs ir mainīgs, bet, plauktos akurāti sakārtotas, ieguļ visu pīpotājiem zināmo pīpju veidi:
 
biljardpīpe (no angļu vārda billiard), kas gadu gaitā kļuvusi par populārāko pīpes formu: ar taisnu, paresnu kātu, kura galā taisnā leņķī atrodas galviņa par ceturtdaļu nošķeltas vertikālas elipses formā; tās paveidi ir gandrīz bezgalīgi;
 
pokerpīpe, kurai galviņa ir vairāk cilindriskas formas;
 
ābolpīpe, kuras galviņa atgādina mīlīgu ābolīti un kuras popularitāte nav mazinājusies kopš tās parādīšanās brīža 20. gs. 20. gados;
 
katliņpīpe, kas patiesi atgādina zupas katliņu: te der uzsvērt, ka galviņas sienas tai biezākas, kālab pīpotāja pirksti tiek pasargāti no karstuma...
 
prinča pīpe, kas savu nosaukumu ieguvusi, pateicoties Anglijas karalim Edvardam VII, kas, būdams vēl Velsas prinča godā, šo formu bijis visvairāk iemīļojis. Pīpes galviņa tai vēl apaļāka un arīdzan seklāka nekā ābolpīpei.
 
Dublinas pīpe, kura pamatoti tiek uzskatīta par vecāko no koka pīpēm, jo saglabājusi tās priekšteces – māla pīpes formu (galviņai ir vidū pāršķeltas elipses forma);
 
buldogs – visai oriģināla pīpe, kuras izskatā ir kas raupjš un huligānisks, turklāt tā patiesi mazliet atgādina buldoga galvu...
 
Ungāru pīpe ar katliņpīpes vai biljardpīpes galviņu un liektu kātu, kas daudziem modeļiem izliecas teju paralēli galviņas sienai. Tās popularitāte ir nemainīga jau vismaz simtgadi...
 
Daudzi zinās arī, kas ir čabijs (no angļu vārda chubby – resnītis), īsa pīpīte ar ābolpīpei līdzīgu galviņu un apaļu, taisnu, resnu kātiņu.
 
Īsāk sakot – Alberta pīpēs atradīsit to, kas bija modē vakar, ir modē šodien un būs aktuāls arī rīt.
 
Šobrīd topa augšgalā ir pīpes ar dzelteniem iemušiem. Aprīlī parādīsies pīpe ar debeszilu iemuti. Un otras tādas Latvijā nebūs.
 
Un vēl. Viss še nopērkamais ir roku darbs. Jebkurai firmai, kuras pīpes te redzamas, tradīciju vēsture pārsniedz simtgadi.


Bjarne Pipes
Simtprocentīga oriģinalitāte... Par cenām nebaidies!

 
Dānijā lielāko un respektablāko pīpju ražotni Bjarne Pipes dibinājis Bjerns Nīlsens (Bjarne Nielsen), kurš pēc maģistra grāda iegūšanas Kopenhāgenas universitātē un lieliskas karjeras Dānijas Ārlietu dienestā 1973. gadā izveidojis pats savu kompāniju. Šobrīd uzņēmums iekarojis teicamu reputāciju arī pasaulē un ir viens no lielākajiem pīpju eksportētājiem uz ASV. Ikviena še ražotā pīpe ir simtprocentīgs prasmīgu meistaru roku darināts oriģināldarbs, tālab te neeksistē nedz katalogu princips, nedz modeļu numerācija. Pat gadījumos, ja pircējs vēlas kādu no eksemplāriem kopēt, līdzība ar oriģinālu nepārsniedz 95 %.
 
Viens no Bjarne Pipes popularitāti veicinošajiem faktoriem ir šī uzņēmuma praktizētā saprātīgo cenu politika.

 

Mastro de Paja
Neparasts vieglums stresa nīdējiem

 
Itālijas pilsētiņā Pesaro dzimušās ražotnes Mastro de Paja (1972) veidotajam pīpju dizainam šarmu piešķir gan klasisko un moderno akcentu sintēze, gan fakts, ka ikviena Mastro de Paja pīpe ir roku darinājums. Neraugoties uz itin prāvajiem izmēriem, šīs pīpes izceļas ar apbrīnojamu vieglumu un ērtu lietošanu, kālab iemantojušas neviltotu mīlestību pīpotāju aprindās.

 

Porsche Design
Punkts uz i Tavam stilam

 
“Pīpe ir daļa no jūsu dzīvesstila,” uzskata Porsche Design, piebilstot, ka labas tabakas pildīta pīpe ir perfekts akcents pīpotāja personībai. Porsche Design pīpe nenozīmē tikai formu vai tikai saturu, bet gan šo abu elementu estētiska sintēzi. To ražošanā lietā liktas gan labākās mežrožu krūmu saknes, gan tradicionālas un laikmetīgas ražošanas metodes. Šo pīpju uzbūve paredz unikālu vēsināšanas ierīci, 9mm absorbējošu filtru, akrila iemuti. Lietpratēji uzskata, kas i zsmalcinātās Porsche Design pīpes beidzot sasniegušas pilnību, un ir pamatotas aizdomas, ka tas nebūs tālu no patiesības: te vienkop satiekas gan acij tīkama, skaidru līniju veidota forma, gan pīpēm atbilstošākie materiāli, gan šīs nozares meistaru tradīciju un jaunāko tehnoloģiju apvienojums. Rezultāts? Ideāls līdzsvars, lietu kārtība un harmonija, uz tiecies pats Ferdinands A. Poršs, veidojot sava Porsche Design filozofiju. Un šādā kontekstā nav vietas izbrīnam, kālab Porsche Design pīpes iekarojušas visai lielu popularitāti smalku ļaužu aprindās.

 

Pipe Brebbia
Oriģināls no Itālijas... Īstās pīpes īstajiem cilvēkiem!

 
Viss sākās 1947. gadā, kad Enea Buci kopā ar brālēnu Ašilu Savinelli nolēma pievērsties pīpju ražošanai, lai ar pīpēm apgādātu Ašila tēva – tolaik slavenā uzņēmēja   Karlo Savinelli veikalu Savinelli Shop. Lai gan abiem nebija itin nekādas pieredzes biznesā, šo trūkumu ar uzviju kompensēja uzņēmība, jaunība un mērķtiecība. Fabrika sāk pelnīt, un ne velti: nekvalitatīvo pīpju plašajā piedāvājumā Savinelli pīpes patīkami izceļas ar brīnišķu kvalitāti un ārēju daili. Pircēju apbrīnoti, konkurentu skausti, abi puiši turpina centīgi strādāt, līdz 1953. gadā pēc abpusējas vienošanās šo biznesu pārtrauc: Savinelli pievēršas privātbiznesam, bet Enea Buci turpina ražot pīpes gan ar Savinelli markas zīmi, izveidojot arī pats savējo - Manifatture Pipe Brebbia, kas trīs gadus vēlāk pāraug ļoti nopietnā uzņēmumā, un kopš 1976. gada pazīstama kā Pipe Brebbia.

 
Par pīpju stila pazīmi izvēloties klasiskās un mūsdienīgās formas apvienojumu, gadu gaitā kompānija iedibinājusi daudzas individualizētas ražošanas tradīcijas, tostarp dūmu vēsinātāju un 9 mm filtru no aktīvās ogles (Pipe Brebbia iespaidā šo akcentu stabili pārņēmusi Vācija). Šobrīd Pipe Brebbia vadības priekšgalā atrodas Eneas dēls Lučano Buci un firma ieguvusi solīdu reputāciju visā pasaulē. Tā ražo aptuveni 35 000 pīpju gadā, lai gan firmā strādā... tikai 14 cilvēku.

 

Peterson
Tava sapņu pīpe...

 
Firmas Peterson vēsture ir gauži līdzīga daudziem 19. gadsimta otrās puses stāstiem par uzņēmīgajiem, enerģijas pārpilnajiem pasaules iekarotājiem, un šajā gadījumā - par brāļiem Frīdrihu un Heinrihu Kapiem, kuri, emigrējot no Vācijas uz Īriju, ierodas Dublinā, lai 1865. gadā atvērtu savu veikalu Brothers Kapp store. Vēlāk tas kļūst plaši populārs gan visā Īrijā, gan ārpus tās, bet tobrīd viņi ir divi uzņēmīgi jauni cilvēki, kurus neilgi pēc veikala atvēršanas uzmeklē Čārlzs Petersons - imigrants no... Latvijas, kas bez ceremonijām brāļiem Kapiem paziņo: viņš protot uzmeistarot labākās pīpes pasaulē! Brāļi šo lielībnieku aiz krāgas vis neizmet laukā, bet dod viņam svarīgāko: iespēju pierādīt savu vārdu īstumu. Čārlzs nekavējoties ķeras pie darba, un, likdams lietā gaumi, fantāziju, iztēli un prasmīgās rokas, ne tikai pierāda, ka patiešām spēj izgatavot lieliskas kvalitātes un brīnišķa dizaina pīpes, bet kļūst par trešo partneri uzņēmumā, kura izkārtnē top lasāmi divi vārdi: Kapp & Peterson...

 
Sekojošā simtgade firmai ļauj piedzīvot īstu uzplaukumu: tā ražo izcilas kvalitātes un dizaina pīpes – īstus meistardarbus, ko vislabākie īru meistari darina tikai ar rokām. Nav brīnums, ka tieši ar šīs firmas pīpi savu slavenāko varoni Šerloku Holmsu apvelta sers Arturs Konans Doils...

 
Būs interesanti zināt, ka tieši firmai Kapp & Peterson pieder lielisks jaunievedums, kura patents datēts ar 1890. vai 1894. gadu: proti, viņu pīpes aprīkotas ar t. s. Peterson Patent System jeb vienkārši Dry System, kura būtība vienlaikus ir gan vienkārša, gan ģeniāla: tā ir uzbūve, kurā sakrājas pīpošanas procesā uzkrājušies nosēdumi, un rezultātā pat bez filtra pielietošanas iemutis paliek sauss, dūms tiek atvēsināts, vienlaicīgi samazinot mēles kairinājumu, kamēr karstums nesasniedz rīkli. Ārkārtīgi parocīga un ērta lieta!
Izstrāde: SIA MegaSoft, 2010.